I Gminny Przegląd Jasełek

Jasełka Bożonarodzeniowe to wspaniała tradycja. W symboliczny sposób odtwarzamy scenę narodzin Pana Jezusa, a przy okazji możemy podziwiać nasze wspaniałe dzieci, które z ogromnym zaangażowaniem ogrywają swoje role.

Inspiracją do zorganizowania wczorajszego wydarzenia były właśnie dzieci i ich praca. Szkoła Podstawowa w Skowarczu, Szkoła Podstawowa w Pszczółkach, a tym roku również sołectwo Ulkowy i sołectwo Kleszczewko zaprezentowały w grudniu i styczniu wspaniałe inscenizacje, których tak po prostu szkoda by było na jeden występ.


Po czwartkowym wieczorze wiem jedno – będą kolejne przeglądy! Jestem oczarowany każdym występem i zaangażowaniem naszych Małych Aktorów

Szkoła Podstawowa w Skowarczu: Uczniowie w taki sposób przedstawili walkę dobra ze złem, że autentycznie miałem ciarki (i myślę, że nie tylko ja!). Ogromne ukłony dla Pani Jolanty Hinca, która przygotowała uczniów klasy drugiej do tego występu.


Sołectwo Ulkowy oraz Sołectwo Kleszczewko – niesamowite tradycyjne Jasełka z klimatyczną dekoracją i utalentowanymi małymi mieszkańcami tychże sołectw. Brawa dla Anny Staniewicz, która przygotowała grupę z sołectwa Ulkowy oraz dla Pani Anny Czechowskiej, która poprowadziła dzieci z Kleszczewka. Dziękuję Radom Sołeckim, Rodzicom oraz wszystkim zaangażowanym we wczorajszy sukces .

Przegląd zamknęli gospodarze – Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej w Pszczółkach, których fabuła przedstawienia Jasełkowego rozpoczęła się na długo przed Narodzeniem Pana Jezusa. Ogromne brawa należą się Paniom: Agnieszce Leman oraz Elżbiecie Jaroszewskiej, księdzu Tomaszowi Topolskiemu oraz Panu Andrzejowi Szczypiorskiemu, którzy wyreżyserowali ten oryginalny i piękny pokaz.


Serdecznie dziękuję za udział gościom: poseł na Sejm Magdalenie Sroce, Pani wicestaroście Marzenie Biernackiej, dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Skowarczu Karolowi Gołąbkowi, dyrektorowi Gminna Biblioteka Publiczna w Pszczółkach Michałowi Piotrowiczowi, radnym oraz Rodzicom, którzy tak licznie zaszczycili nas swoją obecnością.

Podziękowania przekazuję również Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej w Pszczółkach, Pani Patrycji Lindzie-Górce za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

Dzieciaki były wspaniałe. Tak jak już wcześniej wspominałem nie było miejsc. Każdy dostał takie same nagrody i takie same statuetki. Dlaczego? Bo dla mnie wszyscy byliście numerem jeden.


                                                                                      Wójt Gminy Pszczółki

                                                                                        /-/ Maciej Urbanek